An example of unit cost is______?
A.1 spoon B.50 per yard C.100.00(2yards) D.red thread
![An Example Of Unit Cost IsA1 Spoon B50 Per Yard C100002yards Dred Thread class=](https://ph-static.z-dn.net/files/d2d/df822cd7ad080d9686e84303454f5c2d.jpg)