Murayagmarygracego Murayagmarygracego Math Answered 1.In a sale, a washing machine costs ₱ 3,999.99 and a dryer costs ₱ 3,569.75.How much the set would cost Mrs. Perez if she decided to buy both the appliances? what is asked:Given:Operation:solution:Answer: