Rmae12go Rmae12go Math Answered Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent. A $8.38 per quart B $8.49 per quart C $8.57 per quart D $8.92 per quart