👤

The cost of an apple is 10 pesos while a mango costs 20 pesos. If you were given 200
pesos to buy apples and mangoes. Determine whether the following is POSSIBLE or NOT
POSSIBLE.
1. You can buy 9 apples and 6 mangoes.
2. You can buy 8 apples and 5 mangoes.
3. You can buy 10 apples and 5 mangoes.
4. You can buy 5 apples and 10 mangoes.
5. You can buy 6 apples and 7 mangoes.​