Pls help answer the questions math plss..
![Pls Help Answer The Questions Math Plss class=](https://ph-static.z-dn.net/files/dc6/28ecefa1ff8856628241737d69652f3b.jpg)
Answer:
70
Step-by-step explanation:
1kg=24.50
24.50 x 2 =49
12kg of rice = 31.50 per kg
12 x 31.5=378
49+378 = 427
500-427=70