👤

Read the statement inside the box. Answer the questions that follo
Grade Six pupils were having their ginataang halohalo. The expenses are as follows;
Ph 360.00
Operational Expenses
120.00
Raw Food Cost
39. What is the total cost of their laboratory work?
A. Ph 48.00
B. Ph 240.00
C. Ph 480.00
D. Ph 4,800.00​