Reynacelclarete123go Reynacelclarete123go Math Answered 1.Rey bought 3 slippers for P 325.20. how much does each slipper cost2.Ana apple cost P15.00. how many apples can ana buy with her P225.003.Marie paid P45.00 for 10 packs of corn chips. what is the cost per pack of corn chips