Zithzuzgmailcomgo Zithzuzgmailcomgo Math Answered Angeline bought a dozen of egg that cost P12.75 each how much did Angeline pay to the cashierwhat is asked?what are the given facts?what operation to be used?what is the mathematical sentence?solution?