Teniojulius86go Teniojulius86go Math Answered II. Read each problem carefully then solve using AGONA step.A Shane pays Php 299.95 for 3.5 kilograms of rice. How much does a kilogram of ricecost?1. Asked2. Given:3. Operation4. Number Sentence:5 Answer