Curlyshabitgo Curlyshabitgo Math Answered If each orange cost (x+6)pesos. How much will (2x-9) oranges cost? A. (2x^2-3x-54)pesos B. (2x^2+3x-54)pesos C. (2x^2+21x+54)pesos D. (2x^2-21x+54) pesos