👤

in a grocery store orange cost php15.00 each a vendor sell the same kind at php168 a dozen how much does jamie save if she buys 2dozen from the vendor ?is the promblem routine or non-routine problem
A. routine
B. non-routine
C. cannot be identified
D. rountine and non-routine​