👤

problem: amy owns milktea shop. the cost of making a regular flavored milktea is 32 pesos and sells it for 65 pesos. if her fixed cost per month is 10,000 what is the minimun of cups of milk tea must be sold so that the costs of production will be equal to revenues of the product?​