Mamaylomocsogo Mamaylomocsogo Math Answered Danny and Dianne went to the market to buy some fruits. Danny bought 4.6 kg ofbanana at P 35.00 per kilo, while Dianne bought 3.4 kg of mango at P 80.00 per kilo. How muchdid they spend for fruits?