Solve the following problems carefully. Write your solution and complete answer on the space provided. 1. A lunch is priced at P50.00. How much would a week's worth of lunch cost Gerry if he goes to class from Monday to Friday? 2. If Dave runs 8.43 kilometers daily, how many kilometers can he reach in 28 days? 3. Sarah wants to buy mangoes weighing 4 kilograms. The mango is priced at P132.50 per kilogram. How much is the total cost of the fruit?