👤

Learning Task 4: Create your own problem using the following data. Solve your problems.
a. P 256.25 per day; Earnings in a month?
b. P 15.00 per piece; 24 apples. How much in all?​


Sagot :

Answer:

a. P 256.25 per day; Earnings in a month?

Step-by-step explanation:

I'm really sure (。•̀ᴗ-)✧

Go Training: Other Questions