👤

James bought 5 apples and 10 oranges for 200 Php.Arthur bought 3 apples and 9 oranges for 150 Php.The shop keeper strictly told that there will not be any discounts because life is hard in this time of pandemic.What is the cost of an apple and an orange?, solution please:))​