Ianian99go Ianian99go Math Answered A RICE MILLER CHARGES P50 FOR MILLING PALAY WITH A MINIMUM OF 10 SACKS, PLUS P10 PER SACKS OF PALAY. HOW MUCH WILL IT COST IF YOU HAVE 10 SACKS OF PALAY?