👤

Ruby has P38.50 left ni her purse. She has to buy ribbons for the gifts.Each metre of a ribbon cost P 5.50.What is the given facts?

Sagot :

Answer:

Wut in the word of brain cells in the morning

Answer:

P38.50 left in her purse

P5.50 cost of a ribbon per metre