👤


II. Aling Belen bought grocery items at the store. To find the cost
of each item that she bought, fill in the last column by
multiplying the unit price and the quantity of each item.
Cost
Unit Price (Php)
Item
rice
Php 45.00 per kilo
milk powder Php 22.75
Php 22.75 per sachet
coffee Php 5.50 per sachet
10 sachets
sugar Php 42.00
per
kilo
3.5 kilos
cooking oil Php 80.00 per kilo
1.25 kilo
12.5 kilos
12 sachets​