Go Training
👤
Osas7006go
Osas7006go
Math
Answered
Three apples cost 36.00. how much does each apple cost
Sagot :
Angelesssssgo
Angelesssssgo
Answer:
12.00
Step-by-step explanation:
36÷3=12
checking:
12 x 3apples=36
Answer Link
Tingnan ang lahat ng sagot ( 12+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Go Training: Other Questions
А Gawain Sa Pagkatuto Bilang 8 Isulat Ang Inilalarawan Ng Bawat Pangungusap Sa Iyong Sagutang Pa 1. Dating Datu O Pinuno Ng Barangay. NG 2. Sinisingil Bilang Bu
Learning Task 3 Solve The Following Problem Write The Letter Of The Correct Answer In Your Answer Sheet
Hi Yall I Really Dont Live In Usa Im Not Lying Abt Where I Lived At
MUSIC Direction: Read The Given Description On Column A And Find It's Corresponding Terms On Column B. Write The Letter Of Your Answer On The Space Provided Bef
1 Al Which Stage Of The Uterine Cycle Des CDona LON A. Days 1-5 B. Days 6-14 2. How Often Do Girls Normally Experience Menstruatione A. Once Every 30 Days C. On
15.Siya Ay Tinaguriang "Master Of The Human Figure" Gumagamit Siya Ng Sabay Sabay Na Elemento Sa Pagpipinta Na Kung Saan Ay Binibigyan Niya Ng Pansin Ang Mga Ku
If You Are To Draw Numbers Discs Of 68 456, How Many 10 Thousands Will You Draw?
Here Again Hope Its Num 7
Pa Answer Kailangan Ko Na Now
What Are The Opposite Words Of This In Tagalog1.Ipinagmamalaki2.Basag3.Nadidilig4.Malulusog5.Kahinaanty If U Answered!
Ng Ibang Asignatura.(1)Paunang PagsubokBasahin Ang Tula At Pagkatapos Ay Sagutin Ang Mga Tanong.Isulat Ang Letra Ng Tamang Sagot Sa Sagutang Papel.Pook Pasyalan
What 20 Ot Of 50 step By Step