Read and analyze the problem and answer the following questions. A fruit vendor sold bananas weighing 2.25 kg, 3.75 kg and 1.5 kg. A kilo of banana cost P60. How much did she sell the bananas? 1. What is asked in the problem? 2. The given facts are 3. The operations needed to solve the problem are 4. How are you going to write the complete number sentence to solve the problem? 5. What is the answer to the problem?