Francecortez003go Francecortez003go Math Answered Amelia bought 34 hotdogs for ₱272.00. She spent ₱25.00 for the cooking oil to fry the hotdogs and 45.00 for her fare. If she sold each hotdogs for ₱12.00. How much is her profit per hotdog?