👤

Nathan paid $56.25 for 75 cans of juice. If he were to buy 3 cans at the same price, how much
would he have to pay?​


Sagot :

Answer:

$168.75

Step-by-step explanation:

Just use multiplication or addition

For me i use multiplication just multiplicate the $56.25×3= $168.75